Csapd le csacsi!
Az ördög bibliájának magyar kiadása 32 kártyalapból áll, és napját december 29-én ünnepelhetjük akár egy zsíros romkocsma-túrával és/vagy házi ulti bajnoksággal. Az első magyar kártya Budapest belvárosában, Schneider József kártyafestő mester Kazinczy utcában álló manufaktúrájában készült 1835-ben.
A pakli figuráit - a kor bidermeier divatához alkalmazkodva - Schiller Tell Vilmos című drámájának szereplői ihlették. A kártya alsó és felső lapjaira az irodalmi hősök portréját, az ászokra az évszakok allegóriáit rajzolta meg. A magyar kártya hamar népszerű lett egész Közép-Európa szerte, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy sokan másolták Schneider tükörképes kártyalapjait. A bécsi metszetkészítők történetesen át is rajzolták azokat az 1860-as években. A játék neve itt Doppeldeutsche lett. Azonban a közhiedelemmel ellentétben Svájcban, Tell Vilmos hazájában ezt a kártyát soha nem gyártották, és nem is használták. Grafikai változatai magyar, osztrák, cseh, lengyel, időnként belga és olasz kártyagyáral kínálatában is megtalálható.
A magyar kártya alakos lapjai: a makk alsón Harras Rudolf, piros alsón Kuoni pásztor/Werner Stauffacher, tök alsón Reding Itell, zöld alsón Fürst Walter, makk felsőn Tell Vilmos, piros felsőn Geszler Hermann, tök felsőn Stüszi vadász/Arnold von Melchtal, zöld felsőn Rudenz Ulrich szerepel.